Головна » 2017 » Квітень » 13 » До чого призводить порушення донорської дієти?
13:59
До чого призводить порушення донорської дієти?

Останнім часом сумський обласний центр служби крові відзначає збільшення кількості випадків вибраковування крові або плазми з причини підвищеної їх жирності – хільозу. Хільоз не дає можливості провести повноцінні аналізи отриманих компонентів крові, тому їх доводиться утилізувати. І це при тому, що на реактиви для клінічного аналізу крові, витратні матеріали, одноразові системи для забору крові, контейнери для крові та плазми, реагенти та ін. було витрачено немалу суму.

Причиною хільозу крові можуть бути певні захворювання органів травлення. Але найчастіше це – банальне недотримання донорської дієти, про яку завжди нагадують наші лікарі, спеціальні пам’ятки для донорів, які розповсюджує СОЦСК, та інформаційні матеріали на сторінках ЗМІ та в Інтернеті.

Безвідповідальне ставлення донорів до підготовки до здачі компонентів крові призводить до низької якості їх крові та плазми і подальшої їх утилізації. І це завдяки тому, що центр крові обладнаний гарною сучасною  апаратурою, яка дає можливість виявляти неякісну кров, а не переливати її тяжкохворим людям і цим ще більше погіршувати їх стан. Видається дивним, що віддаючи людям найдорожче – власну кров – донори не можуть один вечір та ранок утриматися від жирної їжі та 48 годин – від алкоголю, щоб ця кров дійсно була корисною та здоровою.

СОЦСК не може нести колосальні витрати на прийом та подальшу утилізацію хільозної крові та плазми. Тому ми будемо вимушені відмовитися від кроводач з боку тих донорів, які порушують дієту, не повідомляють про це лікаря, та здають хільозну кров та плазму більше одного разу, що свідчить саме про регулярні порушення дієти.

Для відповідальних донорів нагадуємо – протягом доби до процедури не рекомендується вживати: жирну, смажену, гостру та копчену їжу, молочні продукти, яйця, насіння, горіхи. Вечеря та сніданок донора мають бути легкими та дієтичними – овочі, відварне нежирне м’ясо або риба, варена ковбаса або сосиски, каші, хліб, фрукти. Дотримуйтесь цих норм, щоб ваша кров обо плазма справді рятували життя!

Переглядів: 684 |
Всього коментарів: 0