Оснащення та технології

В 2015 році була проведена повна реконструкція Сумського обласного центру служби крові. В центрі встановили новітнє обладнання, що відповідає основним світовим вимогам в галузі охорони здоров'я. Апарати автоматичного плазмаферезу «Haemonetics PCS-2», встановлені в плазмоцентрі, дозволяють збирати понад 30 000 літрів плазми щороку. Вся плазма проходить перевірку на біохімічні та інфекційні маркери на високотехнологічному автоматизованому діагностичному обладнанні.

Реконструкція плазмоцентру проводилась на основі досвіду провідних Європейських компаній, що здійснюють заготівлю плазми крові. До розробки проекту залучались спеціалісти з консалтингу та провідні менеджери проектів.

Найважливішою задачею, що вирішувалась під час реалізації проекту, є забезпечення якості і безпеки плазми що заготовлюється. Всі процеси створюваного технологічного ланцюга – від залучення донорів до кінцевих виробничих етапів – направлені на вирішення даної задачі. Серед елементів комплексної системи забезпечення якості і безпеки плазми слід відзначить найбільш значимі, такі як правильний відбір донорів, багатоступеневий лабораторний контроль, в тому числі методом ПЛР, процедура забору плазми автоматичним способом в «закритій системі», карантинне зберігання плазми.

Важливим моментом є оснащення лабораторій серологічного скринінга і ПЛР-діагностики сучасними автоматизованими лабораторними комплексами. Зокрема, в роботі плазмоцентру використовують два гематологічні аналізатори Sysmex XP-300, дві лабораторні діагностичні лінії Cobas  6000 (біологічний та імунологічний модулі з використанням електрохемілюмінісцентної технології), та роботизований ПЛР-комплекс Cobas S201 із застосуванням мультиплексних систем.

В плазмоцентрі заготівля плазми проводиться виключно методом автоматичного плазмаферезу. Для обслуговування донора застосовуються тільки одноразові розхідні матеріали. Їх відкривання відбувається на очах донорів, що позитивно сприймається ними та забезпечує їхню безпеку. Процедура плазмаферезу займає близько 45 хвилин, та проходить комфортно та безболісно.

Вся заготовлена плазма заморожується в шокових швидкозаморожувачах Frigera DZKP 18/80 при температурі не менше -50°С. Карантинне зберігання плазми здійснюється в великому морозильному сховищі розрахованому на зберігання до 50 т плазми при температурі -32°С.

         Перевезення замороженої плазми здійснюється спеціальними авто рефрижераторами, що забезпечують дотримання вимог холодового ланцюга та вимог санітарно-епідеміологічного режиму. Показники температури під час зберігання і транспортування сировини в обов’язковому порядку реєструються та документуються.

Всі технологічні процеси заготівлі плазми комп’ютеризовані, введено штрих-кодування, напрацьована інформаційна база донорів, що дозволяє відслідковувати процес здачі плазми кожного окремого донора.

Служба якості працює, керуючись не тільки національними нормативними документами, але і вимогами GLP, GMP, ISO-9001. Персонал, обладнання і приміщення ціле направлено готувались до акредитації міжнародними експертами.