Історія

1946 році СОЦСК було основано як обласна станція переливання крові на території міської лікарні.

1968 р. станція була переведена в типовий будинок ОСПК (м. Суми, пров. Громадянський, 2), де і знаходиться в сучасний період.

1970 р. в ОСПК була відкрита лабораторія фракціонування білків плазми, що дало можливість виробництва нових препаратів крові.

В 1971 р. – розпочата імунізація донорів, що дало можливість виробництва препаратів  спрямованої імунологічної дії.

В 1971 р. – відкрито в ОСПК відділення плазмаферезу, де було заготовлено 589,5 л крові. Потім відділення було закрито, на термін проведення додаткових науково – дослідних робіт інститутами гематології та переливання крові і підготовці нових інструкцій по проведенню плазмаферезу.  Знову метод плазмаферезу був впроваджений на станції в листопаді 1976 р. З 1983 р. плазмаферез проводиться за допомогою пластикатної тари типу «Гемакон». З вересня 1993 р. в ОСПК почав проводиться плазмаферез за допомогою апаратів автоматичного плазмаферезу «Haemоnetics» виробництва США, а з 2005 р. на апараті «Baxter».

Обласна станція переливання крові перша на Україні впровадила проведення плазмаферезу в виїзних умовах.

Метод плазмаферезу дозволив не збільшуючи кількість донорів, збільшити заготівлю плазми, як для лікування хворих, так і для виробництва препаратів.

в 1990 р. обласна станція переливання крові  перейшла на нові умови господарювання, а з 1999 р. одна із перших на  Україні перейшла на орендну форму господарювання і становиться першим орендним підприємством служби крові.

В 2000 р. на базі  ОП ОСПК  утворюється ТОВ «Сумський обласний донорський центр», в 2009 р. утворюється ТОВ «Сумський обласний центр служби крові».

За даними 2008-2009 років Радою Торгово-промислової палати України, «Статінформконсалтингом» та міжнародним каталогом «Торгово-промислова Україна» ТОВ СОЦСК визнаний лідером галузі за підсумками даних з понад ніж трьохсот тисяч підприємств.