Компенсації донорам

Постановою Кабінету міністрів від 27 грудня 2006 р. № 1821 встановлено розмір виплати донорам:

  • 450 мл крові – 68 грн.
  • 650 мл плазми – 98 грн.
  • 750 мл плазми – 111 грн
  • 800 мл плазми -  121 грн

Кожному донору окрім того компенсується вартість обіду – 37,15 грн.

Безкоштовне Донорство

Безкоштовне донорство - механізм, які дозволяє знизити вартість або зробити безкоштовними компоненти крові для пацієнтів, які не можуть бути забезпечені за рахунок бюджету лікувальних закладів.

Безкоштовний донор відмовляється від винагороди за кров або плазму, але отримує компенсацію вартості обіду. Таким чином, внесок кожного безкоштовного донора становить: 68 грн. - при донорстві крові, і від 98 до 121 грн.  - при донорстві плазми. Група крові донора не має значення.

Прийнявши рішення про безкоштовну донацію, донор повинен повідомити в реєстратурі про своє рішення і вибрати одну з форм: донація для конкретного пацієнта / донація для конкретного лікувального установ Сумської області / безадресна безкоштовна донація.

Кожна безкоштовна донація обліковується в окремому електронному реєстрі. Щомісяця на суму фонду безкоштовних донаций лікувальним установам надається знижка або безкоштовно видаються необхідні компоненти крові для конкретного пацієнта.

Механізм забезпечення нужденних компонентами крові закріплений Меморандумом Сумського обласного центру служби крові та Сумської обласної ради, а також в договорі з Сумської обласною організацією Товариства Червоного Хреста.

1. Безкоштовні донації для конкретного пацієнта акумулюються в цільовому фонді і спрямовуються на адресне забезпечення лише цього пацієнта.

2. Безкоштовні донації для конкретного лікувального закладу забезпечують щомісячну знижку на компоненти крові для даного лікувального закладу.

3. Безадресні безкоштовні донації акумулюються в окремому Банку крові, для екстреної допомоги пацієнтам.

4. Товариство Червоного Хреста за рахунок власних донорів, забезпечує компонентами крові малозабезпечених та соціально незахищених пацієнтів, при нестачі бюджетних коштів. Рішення про форму та обсяги допомоги приймається Червоним Хрестом.

Безкоштовне донорство - шлях до отримання пільг, які представляються Почесним і Заслуженим донорам Законом України «Про донорство крові та її компонентів» та рішенням Сумської міської ради. (Детальніше див. Розділ «Пільги»)