Умови донорства

  • громадянин України віком від 18 років;
  • паспорт з реєстрацією на території Сумської області протягом півроку;
  • ідентифікаційний код;
  • маса тіла донора не менше 50кг;
  • для активних донорів довідка від терапевта, заключення лікаря-гінеколога для жінок (1 раз на рік), флюорографія (1 раз на рік), заключення ЕКГ після 40 років для донорів плазми (1 раз на рік).

Обов'язки та відповідальність донора

Особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, зобов'язана не пізніше ніж за три дні до дня здачі крові, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи чи навчання про свій намір здати кров.

Зазначена заява не подається у випадках, коли донор перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли його кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у надзвичайних ситуаціях.

Донор під час медичного обстеження, що проводиться перед здачею крові, зобов'язаний повідомити посадову особу центру служби крові дані про перенесені та наявні в нього захворювання, а також про вживання ним наркотичних речовин та властиві йому інші форми ризикованої поведінки, що можуть сприяти зараженню донора інфекційними хворобами, які передаються через кров, і за наявності яких виконання донорської функції може бути обмежено.

Зазначена інформація засвідчується особистими підписами донора та посадової особи центру служби крові і становить лікарську таємницю.

У разі навмисного приховування донором інформації або подання неправдивих відомостей про стан свого здоров'я, якщо його дії спричинили або могли спричинити шкоду здоров'ю хворих, яким перелито взяті від донора кров, її компоненти чи виготовлені з них препарати, донор притягається до адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності.

Підстава: статті 14, 21 Закону України "Про донорство крові та її компонентів", № 240/95-ВР від 23.06.95р.