Вплив донорства

Взяття у здорової людини фізіологічної дози крові не повинно відобразитися ні на самопочутті, ні на працездатності. В організмі людини кров постійно оновлюється, т.я. клітини живуть недовго. Еритроцити, що складають основну масу клітин крові, зберігають свої функції в середньому 120 діб. Щомиттєво в організмі близько 10 млн. „постарівших” еритроцитів руйнуються і замінюються такою ж кількістю нових. Лейкоцити циркулюють в крові 2-3 тижні, а тромбоцити – 3-5 днів.

Донорство крові – це одна із складових здорового образу життя. Багаторічні дослідження здоров’я донорів, що регулярно здають кров, як в нашій країні, так і за кордоном не виявили ніяких порушень стану їх здоров’я.

Цікаві висновки вчених про те, що працездатність у донорів після кроводачі була вище, ніж у осіб контрольної групи, які кров не здавали. Організм людини швидко пристосовується до змін складу крові та її кількості у кровяному руслі. В науковій літературі є дані, що повторні дачі крові добре діють на центральну нервову систему і через неї на органи та обмінні процеси в організмі. Кожна кроводача не тільки не порушує імунну систему донора, а навпаки, покращує її стан.

Систематичне донорство по даним норвежських вчених знижує ризик інфаркту міокарду в п’ять разів та збільшує тривалість життя людини. При крововтраті необхідний для життя кров’яний тиск у судинах підтримується за рахунок їх звуження та підсилення сердцевої діяльності. Одночасно кров’яне русло поповнюється міжтканинною рідиною, що просочується через стінки кровоносних судин. І головне – посилюється кровоутворення, що стимулюється втратою крові.

На теперішній час доказано, що у більшої частини донорів, які регулярно здають кров, при виконанні всіх вимог картина крові, кістково-мозкове кровоутворення, білковий склад крові, система згортання, пульс, артеріальний тиск та інші показники не відрізняються від вказаних показників здорових людей, які ніколи не здавали кров.

Крім всьго вищесказаного, донор має постійний контроль стану свого здоров’я.