Головна » 2016 » Листопад » 10 » У День працівників культури в Сумах започаткували акцію «Віддаємо творчу кров»
19:25
У День працівників культури в Сумах започаткували акцію «Віддаємо творчу кров»

9 листопада у залі Агенції промоції «Суми» можна було спостерігати цілу плеяду  відомих сумських митців, представників закладів культури та органів місцевого самоврядування. У теплій невимушеній обстановці, де лунали вітання з Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, вручалися грамоти й відзнаки, лунали жарти і просто на очах народжувалися нові цікаві творчі проекти, працівники культури все ж не забули про головну мету зустрічі – початок акції «Віддаємо творчу кров», мета якої – забезпечити компонентами крові від безоплатних донорів дітей з онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні.

-  Сьогодні тут присутня справжня еліта міста Суми, яка створює його культурний простір, - розпочала зустріч начальник відділу культури та туризму сумської міської ради Наталія Цибульська. – Ваша професійність, творчість – це є надбання України. Адже культура – це чинник державності, обличчя міста і країни в цілому. Саме тому ми долучаємось до безстрокової творчої акції «Віддаємо творчу кров».  Ця ідея виникла не випадково – ми не можемо залишатися осторонь потреб жителів нашого міста.

- Обласна дитяча лікарня – це один із тих закладів, які потребують крові найбільше, адже там лікуються діти з онкозахворюваннями, яким потрібно багато переливань крові, - розповів лікар-трансфузіолог Сумського обласного центру служби крові Владислав Світайло. – Ця потреба існує постійно, тому кожна краплина крові, яку здають донори, безцінна передусім для цих дітей та їх батьків. На вас зосереджена увага громадськості і суспільства, ви сієте розумне добре й вічне, і я закликаю вас подарувати комусь надію на життя – і подати приклад тим, для кого ви працюєте – своїм глядачам, слухачам, відвідувачам, учням… Ви можете надихнути їх – і таким чином врятувати не одне дитяче життя. Акція безстрокова, ми завжди чекаємо вас та всіх бажаючих у будні дні з 7.00 до 20.00, у суботу – з 7.00 до 16.00. До нас тепер веде дуже гарна дорога, в самому центрі створені всі умови для безпечного і приємного донорства, ми готові зробити все, щоб ви почували себе у нас затишно і хотіли приходити до нас знову.

 

Чому донорська кров така важлива для хворих дітей

- На перше жовтня в області було зареєстровано 145 дітей з діагнозом «рак». Щороку до їх кількості додається 28-35 дітей, - каже заввіділенням гематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ліана Нікітенко. – За останні три роки цей показник став набагато вищим, ніж в середньому по Україні чи в розвинених країнах. Якщо в інших областях на онкозахворювання страждають 10-15 дітей на сто тисяч населення, то в нас – 19. Діти госпіталізуються в стаціонар, живуть там по 8-12 місяців. Їх лікування – це сотні тисяч доларів. Частина ліків постачається за державною програмою, також у нас високий рівень співпраці з благодійними фондами – з закупкою життєво необхідних ліків допомагають фонди «Відень», «Світоч», «Технологія», збирають кошти волонтери. Але дітям потрібна не тільки дороговартісна терапія. Всі діти після курсу хімії мають стан аплазії кісткового мозку . Всі показники крові падають, іноді – до нуля, включаючи гемоглобін, лейкоцити, тромбоцити. Це означає, що організм не може боротися з найменшою інфекцією, дитина може в будь-який момент загинути від несподіваної кровотечі, від декомпенсації серцево-судинної системи та інших ризиків. Єдина можливість врятувати її життя – переливання компонентів крові.  Комусь після хіміотерапії вистачить одного-двох переливань, а хтось живе на них постійно протягом тривалого часу. І я хочу віддати належне нашому Сумському центру служби крові. Ми знаємо гіркий досвід батьків, дітей яких направляли на операції чи дослідження в Київ. Якщо раптом  терміново потрібні препарати крові – мами вимушені самостійно шукати донорів – де завгодно. Бігати по військових частинах, вузах, просто завертатися до людей на вулицях, шукаючи, хто згодиться віддати кров для дитини. А потім значна частина знайдених з такими труднощами донорів відсівається лікарями з тих чи інших причин. Це страшно. У нас батьки з таким не зустрічаються, пошук донорів не лягає на їх плечі – цим займається центр крові. Часто буває – з дому  привозять дитину з кровотечею у вихідний день або увечері, терміново потрібен тромбоконцентрат – через півгодини після подачі заявки у центр крові ми його отримуємо. Життя дитини не залежить від того, вдасться його мамі знайти донора, чи ні. Але цей механізм успішно працює тільки завдяки тим, хто приходить до центру крові і здає кров.

Наскільки легше стало батькам після появи в Сумах сепаратору крові, який дає можливість готувати потрібний препарат на місці, підтвердила заступник голови громадської організації "Батьки онкохворих дітей-інвалідів" Оксана Смольникова. Організація співпрацює з аналогічними утвореннями в інших областях - і тому її членам відомо - Суми - це єдине місто, де донорів для дітей шукають не батьки, а центр крові. Тому готовність громади співпрацювати з цим закладом дуже важлива.

- Я й сам долучився до донорства, здав плазму, - підсумував міський голова Сум Олександр Лисенко, - і можу запевнити: фізично можна нічого не боятися. В центрі сучасне обладнання, все стерильно, чисто, красиво – і ще й два вихідних можна отримати, до речі. А головне – відчуваєш, що ти щойно врятував чиєсь життя.

Переглядів: 630 |
Всього коментарів: 0