Головна » Статті » Мої статті

Наталія Трофименко: «Люди, які діляться своєю кров’ю – герої!»

У серпні в Шостці відкрився сучасний центр служби крові європейського рівня.  Багато хто вже спробували себе у якості донорів, інші лише планують першу кроводачу. Яка мета створення такого закладу, чим він відрізняється від традиційних станцій крові і чому донорство настільки важливе в умовах сьогодення – про це наша розмова з директором Сумського обласного центру служби крові Наталією Трофименко:

— Основна місія нашого центру — забезпечення лікувальних закладів області кров’ю і її компонентами в повному обсязі. Це, без перебільшення, справа державної ваги. І співробітники нашого підприємства гідно несуть таку важливу і необхідну для суспільства місію, виконуючи роботу професійно і відповідально. Лікувальні заклади області отримують компоненти крові найвищого в Україні рівня якості та безпеки, які повністю відповідають європейським стандартам.

— Наталіє Володимирівно, чим же Сумський центр служби крові відрізняється від інших закладів?

— Наша головна відмінність — унікальна для служби крові форма власності центру – державно-приватне партнерство. Вітчизняне підприємство «Біофарма» володіє 75 % акцій, решта 25 належить Сумській обласній раді.

Інвестори вклали в наш центр більш ніж 2,5 млн дол. США, що дозволило впровадити міжнародні стандарти якості та забезпечити 100 % безпеку для донора та реципієнта. На сьогодні за рівнем матеріально-технічного оснащення наш центр вигідно вирізняється з-поміж більш як 25 подібних установ. Ті фахівці, які приїздять ознайомитися з організацією роботи центру з-за кордону, з Києва та інших регіонів, не приховують свого здивування і захоплення. Можна сказати, що реформа медичної галузі відбулася в окремо взятому закладі.

Ми ж охоче ділимося досвідом з тими, хто хоче запровадити напрацьовані нами методики. Від цього залежить і безпека, і можливість у будь-який момент отримати компоненти крові, не витрачаючи час на пошуки донорів потрібної групи. Для сумчан це – давно пройдений етап, але вони зустрічаються з такою необхідністю, наприклад, перебуваючи на лікуванні у медичних закладах Києва. Такого не повинно бути в Україні і це – одне з головних завдань  реформування служби крові.

— Від чого залежить наявність донорської крові на випадок потреби?

— Від організації роботи з донорами і, звичайно, від самих донорів. Донорська кров — потужний і ефективний лікарський засіб, що не має аналогів і альтернативи. Джерелом його можуть бути тільки люди, Донори, готові поділитися ним заради порятунку життів інших. І саме слово донор перекладається як: дарую, дар.

Наразі донорство в Сумах – на піднесенні! Більше того, маємо рекордні результати, що перевершують європейські та світові. Найголовніший критерій оцінки ефективності нашої роботи — кількість донацій (здач) крові та її компонентів. За рекомендацією ВОЗ на рік повинно бути від 40 до 50 донацій на 1000 населення.  В Україні – 14,9.  Щодо міста Суми, то в 2014 році мали цифру 80,2, в 2015 – 153,4, а на кінець минулого року – близько 160 (!). Ви бачите, наші Суми буквально є донорською столицею. Такого результату не має як жодна країна Європи і світу, так і жодне місто.

— На сьогодні переважна більшість донорів – це сумчани і мешканці Сумського району, чи не так?

— Так, але ми впевнені, що з появою центру служби крові у Шостці, на півночі області ситуація зміниться. Тут таке ж обладнання, як в Сумах, такий же рівень комфорту і безпеки донорів. Тепер до донорського руху можуть приєднатися не тільки шосткинці, а й мешканці сусідніх районів.

— Яка мотивація у тих, хто стає донорами в Сумах? Чи спрацює вона для Шостки?

— Значну кількість кадрових донорів (а їх на сьогодні зареєстровано у базі даних більше 40 тисяч) складають працівники найбільших сумських підприємств, де збереглися донорські осередки. Ці підприємства укладають з нами договори про створення Банків крові. Разом визначаємо донорські дні. І тоді їх працівники регулярно здаючи кров і наповнюючи свій Банк, мають перспективу стати Почесними та Заслуженими донорами України, отримати пільги,  а при потребі можуть у будь-який момент скористатися компонентами крові безкоштовно. Підприємства заохочують своїх донорів матеріальною компенсацією, додатковими вихідними днями та іншими способами. Сподіваємося, ця форма роботи зацікавить і шосткинські підприємства.

— Але ж великим заохоченням є і користь донорства?

— Так! До того ж, це можливість регулярно контролювати стан свого здоров’я, безкоштовно проходити медобстеження на сучасному обладнанні. Багато донорів приходять до центру крові під час благодійних акцій – коли кров потрібна конкретному пацієнту чи пацієнтам. Але звичайно, для багатьох людей значною мотивацією є грошова виплата, яку отримують донори. У Шостці ми зараз проводимо акцію і виплачуємо компенсацію за плазму у подвоєному розмірі.

Взагалі, всі без виключення люди, які діляться своєю кров’ю – герої! А ті донори, хто здають її безкоштовно – герої вдвічі.

Шосткинці, долучайтеся до порятунку людських життів!

 



Джерело: http://shostka.info/shostkanews/nataliya-trofimenko-lyudi-yaki-dilyatsya-svoyeyu-krov-yu-geroyi/
Категорія: Мої статті |
Переглядів: 400 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0